Αρχική σελίδα » ΜΟ.ΔΙ.Π » Hμερίδες ΜΟΔΙΠ » ΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013

ΑΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2013

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας (ΜΟ.ΔΙ.Π) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργάνωσε απολογιστική ημερίδα με θέμα: «Διασφάλιση και Πιστοποίηση της Ποιότητας στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα:  η εμπειρία, το διακύβευμα και ο νέος ρόλος των ΜΟΔΙΠ ως βάση για την επόμενη μέρα». Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με την Αρχή Διασφάλισης Ποιότητας (ΑΔΙΠ) στο Αμφιθέατρο, «Μαγγίνειο» Αρεταίειο Νοσοκομείο Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 09:00- 17:00.

Σκοπός της ημερίδας ήταν η παρουσίαση των συμπερασμάτων και των κατευθύνσεων βελτίωσης ποιότητας που προέκυψαν στο τετραετή κύκλο αξιολόγησης, καθώς και η παρουσίαση του νέου ρόλου των ΜΟΔΙΠ. Η ημερίδα σημείωσε μεγάλη επιτυχία με προσέλευση άνω των 120 ατόμων, μεταξύ των οποίων συμμετείχαν πρόεδροι, μέλη των ομάδων εσωτερικής αξιολόγησης (ΟΜΕΑ) των τμημάτων του Πανεπιστημίου μας, μέλη της φοιτητικής κοινότητας, εκπαιδευτικοί, καθώς και πρόεδροι και μέλη ΜΟΔΙΠ άλλων Πανεπιστημίων.