Αρχική σελίδα » ΜΟ.ΔΙ.Π » Hμερίδες ΜΟΔΙΠ » Ενημερωτική Εκδήλωση ΜΟΔΙΠ 19 Οκτωβρίου 2015

Παρουσίαση της Έκθεσης Εσωτερικής Αυτοαξιολόγησης Ιδρύματος

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών ΕΚΠΑ οργάνωσε ενημερωτική εκδήλωση με θέμα: «Παρουσίαση Ιδρυματικής Έκθεσης Αυτοαξιολόγησης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών». Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 19 Οκτωβρίου 2015 και ώρα 19.00 στο Αμφιθέατρο «Ι. Δρακόπουλος» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, Πανεπιστημίου 30 Αθήνα (κεντρικό κτήριο Προπυλαίων).

Σκοπός της συγκεκριμένης εκδήλωσης ήταν τόσο η παρουσίαση των κύριων σημείων και συμπερασμάτων της παραπάνω έκθεσης όσο και η παρουσίαση των βασικών αξόνων στους οποίους βασίζεται το υπό διαμόρφωση Εσωτερικό Σύστημα Διασφάλισης Ποιότητας του Ιδρύματος.

Χαιρετισμός Προέδρου ΑΔΙΠ, καθηγήτριας Νικολέττας Παϊσίδου

Παρουσιάσεις:

"Η αποτύπωση του ΕΚΠΑ στην Ιδρυματική Έκθεση Αυτοαξιολόγησης: Κύρια Σημεία και Συμπεράσματα"

"Οι βασικοί άξονες του Εσωτερικού  Συστήματος Διασφάλισης Ποιότητας του ΕΚΠΑ: Σταθερά και Ανοικτά Σημεία"

"Νέα Ηλεκτρονικά Μέσα ως Εργαλεία Υποστήριξης των διαδικασιών διασφάλισης Ποιότητας στο ΕΚΠΑ"