Αρχική σελίδα » ΜΟ.ΔΙ.Π » Hμερίδες ΜΟΔΙΠ » Συνάντηση ΑΔΙΠ - ΜΟΔΙΠ 29 Μαϊου 2014

Συνάντηση ΑΙΠΔ - ΜΟΔΙΠ 29 Μαϊου 2014

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών  οργάνωσε συνάντηση με θέμα: «Πιστοποίηση Προγραμμάτων Σπουδών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση», σε συνεργασία με την Αρχή Διασφάλισης και Πιστοποίησης της Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση (Α.ΔΙ.Π.),  η οποία πραγματοποιήθηκε στις 29 Μαΐου 2014 στις εγκαταστάσεις της ΑΔΙΠ  Λεωφόρο Συγγρού 44 Αθήνα.

Σκοπός της συνάντησης ήταν να πληροφορηθούν αναλυτικά από την ίδια την ΑΔΙΠ τα τμήματα του ΕΚΠΑ, σχετικά με τις αλλαγές στο Σύστημα Αξιολόγησης & Διασφάλισης Ποιότητας των Πανεπιστημίων και τον κύκλο των πιστοποιήσεων των Τμημάτων και του Πανεπιστημίου. Οι Πρόεδροι και τα μέλη ΟΜΕΑ των Τμημάτων που παρευρέθηκαν στη συνάντηση αυτή, είχαν την ευκαιρία να απευθύνουν ερωτήματα και προβληματισμούς, να διατυπώσουν ενστάσεις και να καταθέσουν την άποψή τους. στους αρμόδιους της ΑΔΙΠ.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ:

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΙΔΡΥΜΑΤΟΣ & ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ