Αρχική σελίδα » ΜΟ.ΔΙ.Π » Hμερίδες ΜΟΔΙΠ » Συνδιοργάνωση Επιστημονικής Ημερίδας 29 Μαρτίου 2014

Συνδιοργάνωση Επιστημονικής Ημερίδας 29 Μαρτίου 2014

Ο Πανελλήνιος Επιστημονικός Σύλλογος Διδασκόντων Προτύπων –Πειραματικών Σχολείων Δ.Ε. σε συνεργασία με τη Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και το Σύνδεσμο Αποφοίτων Ιωνιδείου Σχολής Πειραιά, διοργανώνει το Σάββατο 29 Μαρτίου 2014και ώρα 10.π.μ.-5μ.μ στο κεντρικό κτήριο του Πανεπιστημίου Αθηνών, στο Αμφιθέατρο Α. Αργυριάδη –στα Προπύλαια Πανεπιστημίου 30, επιστημονική ημερίδα με θέμα:

« Αξιολόγηση: Επιστημονικές προσεγγίσεις και προοπτικές» - Η ιδιαίτερη περίπτωση των Προτύπων – Πειραματικών Σχολείων»

Σκοπός της επιστημονικής ημερίδας είναι η διερεύνηση και η επιστημονική προσέγγιση της διαδικασίας της αξιολόγησης γενικά στην εκπαίδευση, αλλά και ειδικά στην περίπτωση των προτύπων – πειραματικών σχολείων. Επίσης η αναζήτηση και η υποβολή προτάσεων που θα αποβλέπουν στη βελτίωση της διαδικασίας της αξιολόγησης.