Αρχική σελίδα » ΜΟ.ΔΙ.Π » Hμερίδες ΜΟΔΙΠ » ΣΥΝΕΔΡΙΟ 20-21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2012 ΑΠΘ

ΣΥΝΕΔΡΙΟ 20-21 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2012 ΑΠΘ

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών συμμετείχε στο Συνέδριο που διοργανώθηκε από τη Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης υπό την αιγίδα της Ανώτατης Αρχής Διασφάλισης Ποιότητας στις 20-21 Σεπτεμβρίου 2012. Το Συνέδριο είχε θέμα: « Διασφάλιση και Διοίκηση Ποιότητας στην Ανώτατη Εκπαίδευση: Διοίκηση και καλές πρακτικές» και πραγματοποιήθηκε στους χώρους του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και πιο συγκεκριμένα  στο κτίριο του Κέντρου Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α).

Συμμετοχή της ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ

Η Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του ΕΚΠΑ εκπροσωπήθηκε από τους: Κωνσταντίνο Μπουρλετίδη (Γενικός Συντονιστής ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ) και Βαγγέλη Κρίκα (Ειδικός Επιστήμων Αξιολόγησης ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ) πραγματοποιώντας εισηγήσεις με τίτλους: « Η εμπειρία της Εξωτερικής Αξιολόγησης στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών: αρχές, καλές πρακτικές και προτάσεις βελτίωσης» και «Αξιολόγηση της Μονάδας Διασφάλισης Ποιότητας του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών» αντιστοίχως. Τις εργασίες του Συνεδρίου παρακολούθησε η Υπεύθυνη Διοικητικής Υποστήριξης της ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ, κα Αικατερίνη Φουντή.

Στην προετοιμασία των εισηγήσεων συμμετείχαν οι : Κωνσταντίνος Μπουρλετίδης (Γενικός Συντονιστής ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ), Κατερίνα Φουντή (Υπεύθυνη Διοικητικής Υποστήριξης ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ), Ελένη Σαμαρά (Ειδική Επιστήμων Αξιολόγησης ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ), Βαγγέλης Κρίκας (Ειδικός Επιστήμων Αξιολόγησης ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ), Θανάσης Ράπτης(Ειδικός Επιστήμων Αξιολόγησης ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ) και η Αναστασία Παπαδοπούλου (Ειδική Επιστήμων Αξιολόγησης ΜΟΔΙΠ ΕΚΠΑ).